Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
  Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
vko                                                                    HUHTIKUU 2018            
14 2 2.pääsiäispäivä 3   4   5   6   7   8  
    Palkintokeskusk.                        
    Turku                        
                             
15 9 UKK-Siistii cup, 10   11   12   13   14 SM-maant.juok. 15  
    Sorvakko                   Heinola    
                             
                             
16 16 UKK-Siistii cup, 17   18   19   20   21   22 Kivistön lenkki
    Sorvakko           HESE-piirikisa            
                             
                             
17 23   24 Vakka-maastot 25   26 pm-maastot 27   28 Aurajoen yö- 29 UKK-Siistii cup,
        Kalanti       P/T14-15       juoksu   Sorvakko
                M/N17-19, M/N            
                             
TOUKOKUU
18 30   1 Vappu 2 Maasto- ja  3   4   5 ELMO 6 SM-maastot,
            sukkulaviestit           Kupittaa   Perniö
            Masku                
                             
19 7 UKK-Siistii cup, 8   9 pm-sl. maastot 10 Helatorstai 11 ANMJ 12 ANMJ 13 Äitienpäivä
    UKK-       9-13v       Eerikkilä   Eerikkilä   ANMJ
    maastomestar.       Lieto               Eerikkilä
    Sorvakko                        
20 14   15   16   17 pm-sl. Maasto- 18 Piirileiri 19 Piirileiri 20 Piirileiri
                viestit 9-15v   Eerikkilä   Eerikkilä   Palk.kesk.
                Lieto           junnukisat
                            Turku
21 21   22 Aluekilpailut, 23   24 Heittokisat, 25 Kevätheitot ja 26 Kultainen Keihäs Vantaa 27 Heittokisat,
        Raisio       Nousiainen   seiväsk. Kisa,       Vehmaa
                Pitkät ratamatkat,   Somero        
                Paimio            
22 28 Säästöpankkik. 29   30 31              
    Lieto           TPC 1, Turku            
                             
                             
KESÄKUU
                  1   2   3 Tuiskun heitto-
                            kisat, Rusko
                             
                             
23 4 nk PNJG, Turku 5 nk PNJG 6 NE, Janakkala 7 SC I, Kaarina   8   9 Avoimet 10 Aluekilpailu,
     
 
  World Challenge ()  
 
M/N PNG-kisat,       Rataviestit ja      Heittokisat, Uki   Kaarina
      Turku       kävelyt, M-mäki       Tähtikisat,    
                        Jyväskylä    
24 11 SC I, Naantali 12   13 Nappulakisat 14 YAG, Espoo 15 YAG, Espoo 16 YAG, Espoo 17 Vankan
    LähiTapiolan           Vakka-viestit         heittokisat
    nuorisokilp.     Motonet GP,   Mynämäki           Aktia Tähtikisat
    Laitila       Espoo               Raasepori
25 18 Kesäillan heitot, 19 TPC 2 20 NE, Vantaa 21   22 Juhannuskisat, 23 Juhannusp. 24  
    Laitila       Seuracup I,       Somero   Motonet GP,   Tähtikisat,
            Sorvakko           Kuortane   Saarijärvi
                             
26 25 Avoimet hyppykisat, 26 pm 1. pvä M/N, 27   28 Lajikarnevaalit 29 Lajikarnevaalit 30 Lajikarnevaalit 1 Lajikarnevaalit
    Sorvakko   M/N17                  
        Turku   Tähtikisat,                 
            Orimattila                
  Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
vko                                                                    HEINÄKUU 2018            
27 2 Vakka-ottelut I 3   4   5 pm 2. pvä 6   7 Avoimet aitakisat, 8 Laitilan nuoriso-
    Sorvakko         M/N, M/N17,       Sorvakko   kansalliset
        TPC 3, Turku   Motonet GP   Naantali          
            Joensuu           Tähtikisat, Lahti    
28 9   10 M/N19 MM Tre 11 M/N19 MM Tre 12 M/N19 MM Tre 13 M/N19 MM Tre 14 M/N19 MM Tre 15 M/N19 MM Tre
                             
            pm-sl-ott. T9-15   pm-sl-ott. P9-15,           Vehmaan
            Raisio   Mynämäki           aluekilpailut
29 16 Ratakusiaiset, 17   18   19 Kalevan Kisat 20 Kalevan Kisat 21 Kalevan Kisat 22 Kalevan Kisat
    Lieto           Jyväskylä   Jyväskylä   Jyväskylä   Jyväskylä
                        Kuparivuoren   Kuparivuoren
                        Kuninkaalliset   Kuninkaalliset
30 23   24   25 TPC 4, Turku 26 SL-huipentuma, 27 SL-huipentuma, 28 SL-huipentuma, 29 SL-huipentuma,
            M/N pm-esteet,   Turku / Kaarina   Turku / Kaarina   Turku / Kaarina Turku / Kaarina
            Turku           Motonet GP,   Eltsun Tähtikisat,
                NE, Vaasa       Lapinlahti   Helsinki
31 30   31 M/N17 Piiri-                    
        ottelut, Laitila                    
                             
                             
ELOKUU         
          1 TPC 5, Turku 2   3 SM19/22, 4 SM19/22, 5 SM19/22,
            M/N17, P/T14-15       Laitila   Laitila   Laitila
            pm-esteet, Tku                
                             
32 6 EM Berliini 7 EM Berliini 8 EM Berliini 9 EM Berliini 10 EM Berliini 11 PM19/22 Tanska 12 PM19/22 Tanska
        Seuracup II,           SM14/15 Saarij.   SM14/15 Saarij.   SM14/15 Saarij.
        Mynämäki           SM16/17 Espoo   SM16/17 Espoo   SM16/17 Espoo
                             
33 13   14   15 SL-viestit 9-11v Salo 16 SL-viestit 13-15v Salo 17   18 Heittopörssi- ja 19 am-viestit, M/N17  ->M/N, Turku
            Tähtikisat,           juoksucup, Kaarina   Nappulakisat
            Seinäjoki              
                            Tähtikisat, Kotka
34 20   21   22 Vakka-Suomen 23   24   25 Vakka-ottelut II 26 TPC 6, Turku
            mest.kilpailut         P/T13 pm-   M/N, pm 10000m
            Laitila   Motonet GP, Lpr   Tähtikisat, Tre   2. ottelut   Turku
                        Sorvakko    
35 27   28   29   30   31 Suomi-Ruotsi ott. 1 Suomi-Ruotsi ott. 2 TPC 7, Turku
                    Tampere   Tampere    
                        Seuracup finaalit    
                             
SYYSKUU    
36 3   4 pm-ratakävelyt 5   6   7   8 Heitto-ottelu, 9  
        P/T9-15,                Sorvakko    
        M/N17, M/N                    
        Mynämäki                    
37 10   11   12   13   14   15 KLL:n mest.kilp. 16 KLL:n mest.kilp.
                        Hämeenlinna   Hämeenlinna
                        Nousiaisten   Merkkimitali
                        heittokisat   Cup, Lieto
38 17   18   19   20   21   22 Syysmoniottelut 23 Syysmoniottelut
                        Laitila   P/T9-11 pm 2.ott.
                            Laitila
                        Ruissalojuoksut    
39 24   25 Mini Maaria 26   27   28 Yöjuoksu, 29 Tuiskun heitto- 30  
        katujuoksu,           Turku   kisat II, Rusko    
        Turku